-
               
  v   Yazılar
  v   İlanlar
  v   Künye
Ar�ivde Haber Ara

 Ar�ivde Haber Ara:

 
SPORU SEVDİREN ADAM BİLECİK’TEN GİDİYOR
  Haberler || Genel Spor
   SPORU SEVDİREN ADAM BİLECİK’TEN GİDİYOR


SPORU SEVDİREN ADAM BİLECİK’TEN GİDİYOR

 

Bilecik’in en başarılı müdürlerinden olan Gençlik ve Spor İl Müdürü Lütfü Doyuk, arkasında ilimize damgasını vuracak hizmetler bırakarak Bilecik’ten ayrıldı

 

Yaklaşık 2 yıl önce Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne atanan Lütfü Doyuk, başarılı hizmetlerinin ardından Ankara'ya alındı. Yediden 70'e herkese sporu sevdiren ve spor yapma imkanı sunan Doyuk, Eskişehir Bölge İdare Mahkemesi'ne açtığı davayı kazanırsa önümüzdeki aylarda tekrar ilimize gelerek göreve başlayacak.

2006 yılında Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne atanan Lütfü Doyuk, göreve başlamasının ardından spor camiasında büyük bir hareketlilik yaşandı. Düzenlenen turnuvalarla stadlar ve salonlar şenlenirken, sağlıklı yaşam için hazırladığı ortamlarla da herkesin spor yapabileceği zeminler hazırladı.

Sporu teşvik ettiği ve desteklediği için, Bilecik kamuoyunda 'sporun    ve sporcunun dostu' olarak bilinen    Lütfü Doyuk, birçok ilke daha imza attı.

İlk Tenis kortu

Herkesin spor yapabilmesi için her spor branşının altyapısını oluşturan Lütfü Doyuk, gider ayak önemli bir hizmete daha imza attı. Bilecik'e ilk kez Tenis Kortu kazandıran Doyuk, Kortun açılışını görmeden görevi devretmek zorunda kaldı. Atatürk Spor Salonu önündeki Tenis Kortu, herkese hizmet verecek. Spor müsabakaları, turnuvalara ve yaz okullarına  ev sahipliği yapacak olan tenis kortundan isteyen vatandaşlarda yararlanabilecek.

5 bin Lisanslı sporcu

Sporu teşvik etme konusunda her türlü çalışmayı yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Lütfü Doyuk'un arkasında bıraktığı en büyük eser ise lisanslı sporcular oldu.

Doyuk, göreve başladığında 2 bin civarında olan lisanslı sporcu sayısı, 2 yılda 2 buçuk kat artarak 5 bini buldu. Özellikle gençlerin spor yapmaları konusuna ağırlık veren ve bunu teşvik etmek için çalışan Doyuk, bu sayede her branşta spor altyapısı oluşturmayı başardı.

Bir çok hizmete imza attı

Edebali Stadyumu’nun koltuklarının değiştirilmesinden Atış Poligonu’nun ihale edilmesine, birçok branşta düzenlenen turnuvalardan bölgesel müsabakalara kadar bir çok ilke imza atan Lütfü Doyuk, düzenlediği bu turnuvalarla sporu özendirmişti.

Edebali Stadyumu'ndaki yürüyüş yapan vatandaşlara çeşitli hediyeler vererek, onlara hem jest yapan, hem de spor yapmalarını teşvik eden Doyuk, stadyuma kondisyon aletleri de koyarak vatandaşların hizmetine sunmuştu.

15 branşta yaz okulu açarak, çocukların istedikleri spor dalında eğitim almalarına imkan sağlayan Doyuk, yine ilk kez ilimizde Boks Kursu açılmasına öncülük etmişti.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne büyük bir hareketlilik getiren Doyuk, 2 buçuk yıl aradan sonra Ankara'ya atandı. Bu günlerde görevi Konya Gençlik ve Spor İl Müdürüyken Bilecik'e atanan Muhittin Yılmaz'a devredecek olan Doyuk, yürütmenin durdurulması için dava açtı. Eskişehir Bölge İdare Mahkemesi’ne başvuran ve yürütmenin durdurulmasını isteyen Doyuk, mahkemenin kararının ardından önümüzdeki günlerde tekrar göreve dönebilir.

 

Yorum yazmak ve yorumları okumak için aşağıdaki YORUM kısmını tıklayın


BU HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Gmail WhatsApp


[ Ekleyen  (dgunsur) | 09.07.2008 09:57:47 ]
            Oy : 2-Puan : 6Son 5 Yorum

Ekleyen: Misafir
evet
Tarih : 28.01.2012 19:58:12

Ekleyen: Misafir
sadece merkezin il müdürü ilçelerin değil.
Tarih : 19.03.2011 09:59:35


ÜYE OLMAYANLARDA YORUM YAZABİLİRLER!!
 

Kullanici adı

:


Kodlar , Duygular (Smile'ler)

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan
HABER11 hiçbir şekilde sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. Tüm Yasal Yükümlülükler yorum sahibine aittir.

Üyelik
Kullanıcı : 
Şifre : 
Güvenlik : 490084             
Güvenlik : 
Hatırla :   

  
Her Hakkı Saklıdır. Site İçindeki Haber ve Resimler İzinsiz ve link vermeden yayınlanamaz.
Web Tasarım: Celal BIRADLI
Bu sayfa: 0,05 saniyede yorumlandı.