-
               
  v   Yazılar
  v   İlanlar
  v   Künye
Ar�ivde Haber Ara

 Ar�ivde Haber Ara:

 
BİLECİK'TEKİ ÇÜRÜK BİNALAR YIKILIYOR
  Haberler || Güncel
   BİLECİK'TEKİ ÇÜRÜK BİNALAR YIKILIYORBİLECİK'TEKİ ÇÜRÜK BİNALAR YIKILIYOR

     Bilecik Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü 2015 yılında Bilecik'te 513 adet riskli bina tespit edilirken, bunlardan 173'ü yıkıldı. 
     İşte, Bilecik Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün faaliyetleri:
     KENTSEL DÖNÜŞÜM: 513 ADET RİSKLİ YAPI İLAN EDİLDİ
     Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüze, 2015 yılının ilk yarısında 62 riskli yapı başvurusu gelmiş 16 kişiye kira yardımı ve 2 kişiye de faiz desteği yapılması uygun görülmüştür. Tüm ilçelerimizde kentsel dönüşüm bilgilendirme toplantıları düzenlenerek vatandaşlarımız bilgilendirilmiştir.
     Bu durumda yasa yürürlüğe girdiğinden beri İlimizde toplam riskli yapı başvurusu 256 binada toplam 513 bağımsız bölüm olmuştur. 173 binanın yıkımı gerçekleştirilmiş, kira yardımı alması uygun görülen 262 hak sahibine bugüne dek toplam 739.000 TL ödeme gerçekleştirilmiştir. Ayrıca 24 kişi faiz desteğinden faydalanmıştır.
     YAPI MALZEMELERİ VE YAPI DENETİMİ
     2015 yılının ilk yarısında 11 firmada yapı malzemesi gözetim ve denetimi gerçekleştirilmiş, ürünleri uygunsuz bulunan 1 firmaya İdari Yaptırım Uygulanmıştır. Ayrıca 56 kişiye yapı müteahhidi yetki belgesi düzenlenmiştir.
     Bununla birlikte özel binaların yapım süreçlerinde 25 adet yapı denetimi gerçekleştirilmiştir.
     PROJE, YAPIM ve İSKAN İŞLERİ
     2015 yılının ilk yarısında çeşitli kurum ve kuruluşlara 105 adet yaklaşık maliyet düzenlenmiş, 19 adet ihale gerçekleştirilmiştir. Bununla birlikte geçici ve kesin kabul işlemleri gerçekleştirilmiş ayrıca Gölpazarı Bedi köyünde iskan çalışması kapsamında hak sahipliği belirlemeleri tamamlanarak kredileri onaylanmış ve 28 hak sahibi ile sözleşmeler imzalanmıştır.
     ALO 181
     2015 yılının ilk yarısında İl Müdürlüğümüze çeşitli konularda 175 adet şikayet gelmiş ve her biri en uygun zaman kollanarak değerlendirilmiştir.
     ÇED, ÇEVRE İZİNLERİ VE ÇEVRE DENETİMLERİ
     2015 yılının ilk yarısında 37 adet ÇED Proje Tanıtım Dosyası başvurusu alınmış bunlardan 32 adedine "ÇED Gerekli Değildir" kararı, 3 adedine "ÇED Gereklidir" kararı verilmiş ve 2 dosyanın da incelemesi devam etmektedir.
     Yine ilk 6 aylık dönemde 30 firmaya geçici faaliyet belgesi ve çevre izin belgesi tanzim edilmiş, 1 firmanın çevre izni iptal edilmiştir.
     Yılın ilk yarısında her sektör ve her yaştan kişiye, 30'u aşkın çevre eğitimi düzenlenmiş ve yaklaşık 1.500 kişiye ulaşılmıştır.
     Bu dönemde hafta sonları ve mesai saatleri dışı da dahil olmak üzere 256 adet çevre denetimi gerçekleştirilmiş olup 51 firma veya tesise İdari Yaptırım uygulanmıştır. Ayrıca Kanun ve Yönetmeliklere uygun olmayan şekilde çalışan 9 firma veya tesisin faaliyeti durdurulmuştur.
     TS EN ISO 9001 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ BELGEMİZİ ALDIK
     İl Müdürlüğümüzü her konu ve koşulda daha da ileriye taşımak için yaptığımız çalışmalar devam etmektedir. Bu kapsamda geçtiğimiz ay Bilecik Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü olarak TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi almaya hak kazandık. Çalışmalarımız hız kesmeden devam edecektir"

 

BU HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Gmail WhatsApp


[ Ekleyen  (bilecik) | 20.07.2015 17:50:33 ]
            Oy : 2-Puan : 6Son 5 Yorum

Henüz Yorum Yazılmamış.
Siz bir tane yazın..

ÜYE OLMAYANLARDA YORUM YAZABİLİRLER!!
 

Kullanici adı

:


Kodlar , Duygular (Smile'ler)

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan
HABER11 hiçbir şekilde sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. Tüm Yasal Yükümlülükler yorum sahibine aittir.

Üyelik
Kullanıcı : 
Şifre : 
Güvenlik : 860072             
Güvenlik : 
Hatırla :   

  
Her Hakkı Saklıdır. Site İçindeki Haber ve Resimler İzinsiz ve link vermeden yayınlanamaz.
Web Tasarım: Celal BIRADLI
Bu sayfa: 0,06 saniyede yorumlandı.